O nas

Jaka jest nasza historia?

W 1954 roku nasz ojciec zakończył pracę jako nauczyciel i założył pasiekę z 20 ulami. Zgłębiał wiedzę na temat pszczół oraz jeździł na spotkania i sympozja, gdzie wymieniał się doświadczenia z innymi pszczelarzami. Sam również zaczął dawać prelekcje, a wszyscy z zainteresowaniem słuchali ojca, który jako autorytet opowiadał o procesie pozyskiwania miodu i jego właściwościach i mimo że zawsze braliśmy ze kilka słoików miodu, zawsze go było za mało. Ojciec nadal kierunek i stworzył atmosferę, a my zrozumieliśmy, że to, co robi jest ważne. I jak to w życiu bywa, jak myślisz o czymś intensywnie, pojawia się wiele rozwiązań. Dzięki pomocy zaprzyjaźnionych pszczelarzy dostaliśmy kolejne pszczele rodziny i zaczęliśmy rozwijać gospodarstwo. Zmodernizowaliśmy pasiekę i zainwestowaliśmy wszystkie nasze pieniądze i cały czas, żeby krok po kroku zbudować solidne podstawy. Od lat 90-tych, jako pierwsi w Polsce, prowadzimy pasiekę w systemie ekologicznym, bo wierzymy, że gospodarstwa ekologiczne są ostoją dobrego smaku.

Czym się zajmujemy?

Nasza praca skupia się przede wszystkim na opiece nad pszczołami, doglądaniu uli, zbieraniu miodu, przekładaniu go do słoików oraz sprzedaży. Lubimy też spotykać się z Państwem na targach i w naszym gospodarstwie. Chętnie współpracujemy również ze szkołami, które przyjeżdżają do Nas, żeby przyjrzeć się procesowi powstawania miodu.

Nasza pasieka EKO BARĆ liczy obecnie ponad 800 uli. W ciągu lat zaproponowaliśmy smakoszom kilka odmian miodu: od spadzi, przez mniszek, po malinę leśną czy chaber. Nasz miód leśny został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, bo chcemy chronić to, co najlepsze. Z dumą możemy się również poszczycić naszym miodem wrzosowym- ciężkim do uzyskania, ale tym cenniejszym.

Od 2009 zajmujemy się również hodowlą i sprzedażą danieli. Nasza zagroda liczy prawie 200 danieli. Daniele pojawiły się u Nas, ponieważ są to przyjazne roślinożerne zwierzaki. Ponadto, przez wielu, mięso danieli uznawane jest za wartościowe i smaczne.

Jakie są nasze wartości?

Dla naszej rodziny tradycja jest kluczem do sukcesu. To dzięki współpracy od ponad 50 lat harmonijnie i w zgodzie z naturą tworzymy nasze gospodarstwo.

Miód jest dla nas najdoskonalszym produktem, którym chcielibyśmy się podzielić, w nadziei, że ten dobroczynny skarb przyniesie również i Państwu dużo słodyczy, zdrowia i sił witalnych.

Od początku wiedzieliśmy, że nasze produkty mają być wysokiej jakości, dlatego nasze miody są miodami żywymi i ekologicznymi.

W dzisiejszych czasach, kiedy przemysł poważnie zanieczyszcza środowisko, tym bardziej potrzebne jest dbanie o bezcenne skarby natury i wspieranie naturalnego ekosystemu. Dlatego tym większą mamy satysfakcje, że udaje się nam zachować te wartości.  Jesteśmy dumni, że produkty polskie cieszą się takim zainteresowaniem i że klienci świadomie szukają sprawdzonych i pewnych produktów.

Jaka jest nasz oferta?

Przekazujemy Państwu zawsze najwyższej jakości miodowe produkty z ekologicznych obszarów o czystym środowisku i tradycyjnym rolnictwie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego zakątka, do Biernatki, żeby poznać proces powstawania miodów, zajrzeć do naszego sklepu, żeby wybrać najsmaczniejsze produkty oraz przywitać się z liczącym prawie 200 sztuk stadkiem danieli i przy odrobinie szczęścia spotkać sarny, jelenie, dziki czy przechadzające się wilki. Przede wszystkim jednak zapraszamy do zakupu miodów, miodowych specjałów przez naszą stronę (link- sklepik) oraz do odwiedzania naszego stoiska na targach, odbywających się na terenie całej Polski.

Pozdrawiamy,

Bracia Marek i Krzysztof Patalas

©2013 przez EkoBarć. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: Inpero Sp. z o.o..